2017. október 16., hétfő

Mit olvastam mostanában? - Könyvek vegánoknak és leendő vegánoknak

Bár itt a blogon nem sokszor jelentkeztem mostanában, de azért olvasgatok, főként egy témában, ugyanis már több, mint két hónapja belevetettem magam a vegán életmódba. Így az elmúlt  a olvasmányaim főleg erre a témára korlátozódtak, de kezdek lassan kifogyni belőlük (bár nagyon nehéz!), úgyhogy lassan visszaállok és igyekszem, ha nem is túl sűrűn de jelentkezni könyves bejegyzéssel.



De miket is olvastam mostanában?

Minden Sarah Taylor Hogyan legyek vegán? című könyvével kezdődött, amely tulajdonképpen egy 30 napos program az átállásra. Nekem azért ez nem tellett ennyi időbe, mivel már 3 és fél éve vega vagyok/voltam, de mindenevőknek hasznos ez a felosztás, hogy melyik nap mit hagyj el vagy éppen iktass be az étrendedbe. Ugyanakkor a szerző is hangsúlyozza, hogy mindenki a saját tempója szerint haladjon, motiváció nélkül lehetetlen boldog vegánnak lenni.

Ezután jött egy még "radikálisabb" könyv, Victoria Boutenkotól A nyers étel csodája, amely főleg a nyersvegánsággal foglalkozik. A szerző leírja hogyan lett az egész családja vegán, majd nyersvegán és, hogy ez milyen pozitív változásokat hozott az életükbe. Nagyon motiváló volt számomra ez a könyv, ugyanakkor kicsit előhozta bennem a "hiszem, ha látom" érzést, mert a szerző olyan elképesztő változásokról számolt például a régen cukorbeteg fia esetében, hogy eléggé leesett tőle az állam. 

Ruediger Dahlke neve talán sokak számára ismerős lehet, rengeteg könyve jelent meg magyarul is pszichoszomatikával, szimbólumterápiával kapcsolatban, tőle a Peace Food - Békés táplálkozás hús és tejtermékek nélkül című könyvet olvastam. Ez már egy összetettebb könyv, foglalkozik a hús és tejtermék fogyasztás megbetegítő hatásaival, a vegán életmód etikai oldalával, nagyon sokat ír a nagyüzemi állatartás szörnyűségeiről és végül pedig bevezeti az olvasót a vegánság rejtelmeibe. Emellett azért becsempészi egy kicsit a betegségek szimbolikus oldaláról. Engem levett a lábamról ezzel a könyvével (is).

Elolvastam Bonifert Anna két könyvét is, amelyek a veganallatvedelem.hu-n ingyenesen letölthetőek. Az egyik a Miért vegán?, a másik pedig a Vegán leszek! Kézikönyv kezdőknek. Az előbbiben a szerző bemutat minden tényezőt, amely a vegán életmód mellett szól, az utóbbi pedig tényleg hasznos tippeket, tanácsokat tartalmaz, és persze személyes tapasztalatokat is arról, hogy a vegánság nem a fűevésről, a hiánybetegségekrő és az üres pénztárcánkról szól.

Ha megjött a kedvetek ebben a témában tájékozódni egy picit (valljuk be, sok helyen előkerül manapság), akkor ezeket a könyveket, kiadványokat bátran ajánlom!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése